Cruze zwraca na siebie uwagę, a wygięta w łuk linia dachu nadaje mu charakter coupé. Agresywny przód z wyraźnym logo koncernu i masywnym grillem to element rozpoznawczy nowej, globalnej linii stylistycznej marki.

Wnętrze Chevroleta Cruza pozytywnie zaskakuje przestronnością i – przede wszystkim – jakością materiałów oraz poziomem wykończenia. W porównaniu z modelem Lacetti stanowi skok o klasę wyżej. Deska rozdzielcza ma ciekawy układ zegarów, a w projekcie konsoli środkowej można doszukać się inspiracji z najnowszego Opla Insignii.

Regulowana w dwóch płaszczyznach kierownica i szeroki zakres ustawień fotela ułatwiają zajęcie optymalnej pozycji prowadzącemu, a widoczność we wszystkich kierunkach jest dobra. Na tylnej kanapie sporo miejsca i tylko bardzo wysocy pasażerowie mogą odczuwać brak przestrzeni nad głową. Bagażnik oferuje przyzwoitą pojemność 450 l i można go powiększyć poprzez rozkładanie dzielonej asymetrycznie kanapy.

Zawieszenie (kolumny MacPhersona z przodu i belka skrętna z tyłu) ma neutralną charakterystykę i zapewnia wysoki komfort jazdy oraz stabilne prowadzenie na zakrętach. Plus za precyzję układu kierowniczego i dobre wyciszenie wnętrza.W gamie silników najlepiej wypada diesel, który wg producenta ma średnio spalać tylko 5,6 l/100 km. Więcej: http://sekalski.motogrono.pl