• W topowej wersji Intense Mitsubshi Space Star nie jest tanie, ale cenę jego zakupu rekompensuje bogate seryjne wyposażenie
  • Mitsubishi Space Star to typowy mieszczuch. Dzięki niewielkim rozmiarom i małej średnicy zawracania w zatłoczonych aglomeracjach czuje się jak ryba w wodzie
  • Niezła dynamika i małe zużycie paliwa to jedne z największych zalet Mitsubishi Space Star

Nowa gwiazda w mieście – takim hasłem Mitsubishi przedstawia wprowadzenie do sprzedaży modelu Space Star. Tyle tylko, że taki model był już srzedawany w Polsce. Tak naprawdę jest to powrót Space Stara, w zmienionej formie. Nazwa auta jest nieco przewrotna. Nie tylko dlatego, że pierwotnie (w latach 1998-2005) nosił ją minivan.

Także dlatego, że obecnie w przypadku tego malucha na „space” (przestrzeń) możemy liczyć tylko z przodu. W tylnym rzędzie siedzeń jest, niestety, ciasno. Niewiele miejsca wygospodarowano również w bagażniku (209-881 l). Dla porównania kufer Kii Picanto mieści 255-1010 l. Znacznie lepiej Space Star wypada pod względem obsługi urządzeń pokładowych. To zasługa tradycyjnych przycisków oraz pokręteł – umieszczono je w wygodnych i poręcznych miejscach, a duże rozmiary pomagają swobodnie korzystać z nich także podczas jazdy.

Pod maską testowanego modelu pracował 3-cylindrowy benzyniak o mocy 80 KM (w ofercie jest jeszcze 71-konne 1.0). Motor wyjątkowo sprawnie wkręca się na obroty i zapewnia autu przyspieszenie do „setki” po 11,1 s.

Mitsubishi Space Star - przestronnie tylko z przodu

Do tego dobrego wyniku przyczynia się niewielka masa pojazdu – 910 kg. Dodatkowym atutem samochodu jest możliwość oszczędnej jazdy. Podczas testu średnie spalanie wyniosło 5,2 l/100 km. Do charakterystyki jednostki napędowej nie pasuje, niestety, działanie skrzyni biegów. Podczas próby szybkiego przełączania przy przejściu z „dwójki” na „trójkę” dźwignia stawia czasem opór.

Zawieszenie Mitsubishi Space Stara jest sztywno zestrojone, co odczuwamy podczas przejeżdżania wybojów i nierówności na drodze. Jednocześnie nadwozie dość mocno się przechyla się podczas szybszego pokonywania zakrętów. Za to na plus zaliczyliśmy skuteczne działanie hamulców. Pochwały należą się również niewielkiej średnicy zawracania – autem bardzo łatwo się manewruje, a parkowanie, nawet w ciasnych miejscach, to czysta przyjemność. W mieście jest to ogromna zaleta.

Mitsubishi Space Star - bogate wyposażenie seryjne

Testowany przez nas Space Star występował w topowej wersji Intense. To oznacza wprawdzie dość wysoką cenę, ale jednocześnie przyszły wlaściciel otrzyma za nią wyjątkowo bogate wyposażenie. Będzie miał nawet podgrzewane siedzenia oraz biksenonowe reflektory.

Mitsubishi Space Star - to nam się podoba

Niezła dynamika, oszczędny silnik, świetna zwrotność, dobra widoczność, skuteczne hamulce, bogate wyposażenie.

Mitsubishi Space Star - to nam się nie podoba

Sztywno zestrojone zawieszenie, słaby komfort resorowania, hacząca skrzynia biegów, nieduża pojemność bagażnika.

Mitsubishi Space Star - nasza opinia

Mitsubishi Space Star to typowy mieszczuch. Dzięki niewielkim rozmiarom i małej średnicy zawracania w zatłoczonych aglomeracjach czuje się jak ryba w wodzie. Do tego jest to całkiem dynamiczny środek lokomocji. Tak, to prawda, że samochód nie jest pozbawiony wad, ale większość z nich i tak nie ma dużego znaczenia podczas spokojnej jazdy z miejską prędkością.