Auto Świat Testy Testy nowych samochodów Skoda Superb 1.4 TSI Ambition - Superb dla VIP-a

Skoda Superb 1.4 TSI Ambition - Superb dla VIP-a

Autor Robert Rybicki
Robert Rybicki

Zanim przedstawimy końcowy raport z naszymi redakcyjnymi opiniami o Superbie (co będzie miało miejsce niebawem), postanowiliśmy się przekonać, jak Skoda sprawdza się w roli samochodu reprezentacyjnego. Tylko jaką metodą można wiarygodnie ocenić, czy auto się do tego nadaje? Najlepiej zapytać znanych osób, które jeżdżą nim na co dzień. Tak też zrobiliśmy. To, co od razu rzuca się w oczy podczas czytania ich opinii, to brak narzekania. Sami mamy podobny problem, bo w czeskim aucie nie bardzo jest się do czego przyczepić. Nawet kontrowersyjny dla niektórych design okazał się dla VIP-ów zaletą.

Skoda Superb 1.4 TSI Ambition - Superb dla VIP-a
Zobacz galerię (5)
Auto Świat
Skoda Superb 1.4 TSI Ambition - Superb dla VIP-a

Superba trafnie podsumował pilot rajdowy i dziennikarz motoryzacyjny Maciej Wisławski: „Największa wada tego auta to logo Skody na masce. W Polsce marka jest nadal postrzegana jako jedna z tańszych i jeżeli Czesi pragną trafić do segmentu premium (a Superb bez wątpienia na to zasługuje), to czeka ich sporo pracy nad wizerunkiem”.

A jak miewa się nasze testowe auto? Kontrolka poziomu oleju nadal się zapala, serwis pozostaje bezradny. Czasem pomaga otwarcie i zamknięcie maski silnika – widocznie komputer rejestruje tę czynność jako kontrolę bądź uzupełnienie oleju w silniku.

Poza tym ze Skodą nie dzieje się nic niepokojącego. „Połyka” kilometry, oszczędnie konsumując paliwo, i pozostaje jednym z ulubionych redakcyjnych środków transportu.

Jestem „po trzech Superbach”

Piotr Fronczewski, aktor: Jestem „po trzech Superbach” – bardzo dobre doświadczenia bez cienia zarzutu. Jeżdżę demonstracyjnym 2-litrowym, 170-konnym dieslem. Czekam na zamówioną wersję 3.6 FSI z napędem 4x4. Nowa generacja Superba bije na głowę starszego brata pod każdym względem: materiałowym, montażowym, wykonawczym, estetycznym i generalnie jakościowym. Dobrze wygląda, jeszcze lepiej jeździ, miejsca w kabinie… na małe party. Pozostaję fanem tej marki.

Największą wadą jest logo...

Maciej Wisławski, dziennikarz i pilot rajdowy: Mam ten komfort, że mogę ocenić Skodę przez pryzmat długoletnich doświadczeń z samochodami oraz z punktu widzenia kierowcy i dziennikarza. Moja opinia o Superbie jest pozytywna. Ma wiele cech aut ekskluzywnych, a największą wadą jest znaczek Skody na masce – marka nie jest w Polsce pozycjonowana dostatecznie wysoko, by ludzie w pełni docenili walory tej limuzyny. Mam na myśli przede wszystkim komfort i przestrzeń (mimo 192 cm wzrostu mieszczę się bez problemu), a także bezpieczeństwo i dopracowany układ jezdny. Tak naprawdę auto jest na tle konkurentów o wiele więcej warte, niż sugeruje to cena.

Mój Superb jest jak mój dom

Irek Bieleninik, gospodarz programu Szkoła Auto: Jak się jeździ nowym Superbem? Mój Superb  jest jak mój dom. Przejeżdżam rocznie prawie 80 tys. km, więc jest duży, wygodny, bezpieczny i oszczędny. Silnik 2.0 i DSG pozwalają przyspieszać, kiedy chcę, bez szarpnięć przy zmianie biegów. Zasady eco drivingu dają komfort przy tankowaniu. Tylko dwa razy przekroczyłem 7 l na 100 km. I nie mam trudności z transportem roweru. Podnoszona klapa tylna pozwala przewieźć go bez kłopotu.

Autor Robert Rybicki
Robert Rybicki
Powiązane tematy:
materiał promocyjny

Sprawdź nr VIN za darmo

Zanim kupisz auto, poznaj jego przeszłość i sprawdź, czy nie jest kradziony lub po wypadku

Numer VIN powinien mieć 17 znaków