Niezależnie jednak od dbałości właściciciela o samochód można powiedzieć, że po przejechaniu 100 - 120 tysięcy kilometrów pierwsze problemy ze zużytą tarczą sprzęgła nie powinny dziwić, choć czasem wytrzymuje ona znacznie więcej.
W autach rodzimej produkcji (Polonez, Maluch) wystarczy 40 - 60 tysięcy kilometrów, aby pojawił się hałas przy naciskaniu pedału sprzęgła (zużyte łożysko oporowe) lub nawet znaczne zużycie tarczy i docisku wymagające ingerencji mechanika.
Elementy te teoretycznie można wymieniać pojedynczo, ale ze względu na wysokie koszty robocizny najczęściej opłaca się wymieniać je jednocześnie.
Cena kompletnego zestawu kupowanego w ASO może zbliżyć się do 2000 złotych (np. Ford Focus 1.8 - 1760, Mondeo 1866, VW Golf 1750), a nawet tę kwotę przekroczyć i z reguły opłaca się kupić tańszy, a dobry zamiennik (np. Sachs, Bosch, Valeo), ale zawsze warto dokładnie porównać ceny.
Może się bowiem okazać, że w danym przypadku ASO oferuje części w lepszej cenie niż sklep czy hurtownia motoryzacyjna
Nie ma tu w każdym razie żadnej reguły i ceny mogą znacznie różnić się serwisach tego samego koncernu.Bardzo często autoryzowane stacje oferują zestawy w różnych cenach, w zależności od tego, kto te części wyprodukował.
Niektóre firmy udzielają zniżek na sprzęgła pod warunkiem pozostawienia zużytych elementów u sprzedawcy, co niestety skutkuje tym, że aby z nich skorzystać, trzeba najpierw unieruchomić samochód.