Jeśli zamierzacie kupić samochód z rynku wtórnego, przygotujcie się na problemy! Znalezienie wymarzonych czterech kółek jest mało prawdopodobne, nawet jeśli pójdziecie na pewne ustępstwa.

Dlaczego? Pułapki zastawiane przez nieuczciwych handlarzy okazują się coraz bardziej wymyślne i potrafią wyprowadzić w pole również osoby zorientowane w temacie. Kanty oraz oszustwa są na porządku dziennym. Oprócz typowych zabiegów picerskich mowa m.in. o fałszowaniu książek serwisowych, zaniżaniu przebiegu oraz maskowaniu usterek powypadkowych.

Nasz poradnik pomoże się ich ustrzec. Porusza wszystkie problemy, z jakimi możecie spotkać się podczas zakupu samochodu używanego. Radzimy, jak we własnym zakresie sprawdzić stan techniczny, gdzie zajrzeć, na co uważać i gdzie szukać pomocy zarówno podczas oceny stanu, jak i sprawdzania legalności auta. Opisujemy awarie występujące najczęściej w kilkuletnich pojazdach.

W najnowszym wydaniu Auto Świata, które pojawiło się w kioskach w poniedziałek 4 października, znajdziecie dodatek specjalny "Poradnik kupującego" a w nim dowiecie się jak:

  • sprawdzić, czy samochód jest powypadkowy;ocenić, jaki przebieg ma auto i jakich wymaga nakładów;rozpoznać odpicowany złomrozpoznać auto po zalaniu;rozpoznać ogłoszenie, które jest pułapką.

I wiele innych. Zapraszamy do lektury!