Jak się okazuje, każdy z globalnych producentów ma modele, które nie są znane w Europie. Takim jest mały pikap z podwójną kabiną, który w Brazylii produkuje Volkswagen. Nowa generacja wchodzi właśnie do sprzedaży. Jak widać, design  nie odbiega od aktualnych modeli koncernu.

Auto to powstało na bazie popularnego w Brazylii modelu o nazwie Gol. Jednak historia tego pikapa rozpoczęła się już w1983 roku. Najnowsza generacja G5 produkowana jest od sierpnia 2009 roku i obecnie poddana została zabiegowi face liftingu.

Volkswagen Saveiro CD (Cabine Dupla) zapewnia miejsce pięciu dorosłym osobom i pod tym względem wygrywa ze swoim największym rynkowym konkurentem Fiatem Strada, który został homologowany dla czterech osób. Volkswagen jest autem dwudrzwiowym, a na tylne siedzenia można dostać się po odchyleniu przedniego fotela. Także tylne szyby nie są opuszczane, ale odchylane.

Nowością jest też czterocylindrowa jednostka napędowa 1.6 MSI o mocy 120 KM (etanol) lub 110 KM (benzyna).  Pojazd rozwija prędkość maksymalną 177 km/h.

Długość całkowita pikapa to 4,49 m, przy rozstawie osi 2,75 m. Przestrzeń bagażowa (do wysokości burt) to 580 litrów.

Słowo Cross w nazwie nie oznacza, że auto przeznaczone jest do jazdy w trudnym terenie, ale raczej do typowej turystyki.

Nowy Volkswagen Saveiro CD trafi do sprzedaży we wrześniu 2014 r.