Jak podał dziennikarz Artur Gac na Twitterze, do zdarzenia doszło 20 maja podczas drugiego dnia zmagań Rajdu Polski. Załoga Bogdan Cuzma i Ilka Minor z numerem startowym 29 po wybiciu się na hopie podczas lądowania uderzyli w balot. Prędkość była na tyle wysoka, że ich Skoda Fabia Rally2 Evo nie nadaje się do dalszej jazdy.

Na szczęście obaj zawodnicy wyszli z auta o własnych siłach i nie odnieśli obrażeń. Niestety dla nich zmagania w Polsce już się zakończyły.

To nie pierwszy wypadek, który wykluczył ze zmagań załogę. Jeszcze przed rozpoczęciem odcinków specjalnych z rajdu wypadła załoga Kwiatkowski – Kozdroń. W ich przypadku koniec przygody z 79. Rajdem Polski nastąpił na odcinku kwalifikacyjnym. Skoda Fabia Rally2 Evo prowadzona przez Kwiatkowskiego wypadła z trasy, uderzyła w drzewo i dachowała. W tym zdarzeniu też nikomu się nie stało.

79. Rajd Polski trwa od 19 maja i zakończy się w niedzielę 21 maja. Organizatorzy zaplanowali 16 odcinków specjalnych, których łączna długość wynosi 182,6 km. Rywalizacja zakończy się na torze Mikołajki Arena.