To był rok 2005. Dzień finałowego meczu o mistrzostwo w footballu amerykańskim. Tego dnia cała Ameryka myśli tylko o piłce, a największe firmy robią wszystko, żeby przedstawić jak najbardziej widowiskowe, atrakcyjne i pomysłowe reklamy. Toyota w obrazowy sposób pokazała, że świat motoryzacji, choć w ciągłym ruchu, nie posuwa się naprzód. Coraz nowsze modele, wciąż napędzane przez silniki spalinowe, nie przynoszą istotnych zmian. Dopiero Toyota Prius wprowadza prawdziwy postęp. „To jedno małe wciśnięcie gazu dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości” – ogłasza lektor.

W tym roku reklama Priusa na Super Bowl w spektakularny sposób rozpocznie dużą kampanię promocyjną. Toyota nie zdradza na razie szczegółów, wiadomo tylko, że spot będzie zabawny i że był kręcony w Los Angeles i Chicago. 90-sekundowy film zostanie wyemitowany podczas dwuminutowej rozgrzewki w pierwszej połowie meczu.

Tania ropa spowodowała, że dziś na amerykańskim rynku święcą triumfy SUV-y i auta terenowe. Flagowa hybryda Toyoty idzie pod prąd tej tendencji jako swoiste memento. W końcu samochód kupuje się na lata, a niskie ceny ropy nie będą trwały wiecznie. Poza tym tony spalin ulatujące w powietrze nie są mniej toksyczne tylko dlatego, że jazda mniej kosztuje. Toyota liczy na to, że reklamą na Super Bowl zwróci uwagę Ameryki na najnowocześniejszą wersję jej sztandarowego modelu hybrydowego, który firma określiła jako „Nowoczesny. Dramatyczny. Emocjonalny”.

- Samochód, który zrewolucjonizował sposób, w jaki Amerykanie patrzą na hybrydy, z którym dorosło całe pokolenie i który sam dojrzał na oczach amerykańskiej publiczności, zasługuje na to, by zaprezentować swoją nową generację na największej scenie w kraju – powiedział Jack Hollis, szef marketingu Toyota Motor Sales USA.