Potrzeba zaledwie 14 sekund, by wnętrze samochodu ogrzały i rozświetliły promienie słońca. Miękki dach naturalnie składa się elektrycznie, również podczas jazdy do prędkości 50 km/h. Nagła zmiana pogody nie zaskoczy właściciela Volante, ponieważ rozłożenie dachu trwa zaledwie dwie sekundy dłużej. Jego ośmiowarstwowa struktura skutecznie izoluje od niekorzystnych warunków atmosferycznych i hałasu.

Kolor dachu można dopasować do lakieru karoserii bądź wykończenia kabiny auta. Do wyboru jest wiele odcieni czerni, czerwień lub piaskowe wykończenie. Na zdjęciach możemy podziwiać egzemplarz z nadwoziem w jasnym kolorze, granatowym dachem i czarno-beżowym wnętrzem. Pięknym detalem są plecy przednich foteli wykończone drewnem (dostępne jest też np. włókno węglowe). To oczywiście tylko przykłady, samochody tej klasy oferują niemal nieskończone możliwości personalizacji.

Aston Martin DB11 Volante – godny następca DB9

Pod długą maską tego eleganckiego kabrioletu pracuje podwójnie turbodoładowany silnik V8 produkcji AMG (w DB11 coupe dostępny jest jeszcze jednostka V12). Motor o pojemności 4 litrów generuje moc wynoszącą 510 KM. Napęd przenoszony jest na tylne koła poprzez 8-stopniową automatyczną skrzynię biegów. Kierowca może wybrać jeden z trzech dostępnych trybów jazdy, zmieniających charakter pracy mechanizmu różnicowego z dynamicznym wektorowaniem momentu obrotowego oraz układów: napędowego, kierowniczego i zawieszenia. Brytyjski producent nie zdradził jeszcze osiągów Volante (DB11 Coupe V8 osiąga „setkę” w 4 s i przyspiesza do 301 km/h).

Na Astona Martina DB11 Volante można już składać zamówienia. Nowy model na rynku niemieckim kosztuje od 199 000 euro. Dostawy do klientów rozpoczną się w pierwszym kwartale 2018 roku.