W czasie, gdy piłkarze Barcelony mają swoje tradycyjne tournée po Azji, Audi robi porządki ze swoimi kontraktami sponsorskimi. Niemiecki koncern nie przedłużył umowy współpracy z klubem z Katalonii. Kontrakt wygasł z końcem czerwca, co oznacza, że samochody udostępnione m.in. piłkarzom powinny zostać niezwłocznie zwrócone. A jest co zwracać.

W sezonie 2018-2019 piłkarze używali mocniejszych wersji samochodów niemieckiej marki. Audi SQ7 wybrali m.in. Messi, Pique, Suarez. Nie zabrakło także Audi RS7 (Busquets), Q8 50 TDI (Coutinho, Lenglet, Rakitic, Roberto i Vidal). W piłkarskiej flocie znalazło się także jedno elektryczne Audi. Model e-tron wybrał bowiem trener Ernesto Valverde.

Według informacji hiszpańskiego klubu, piłkarze mogą zatrzymać użytkowane samochody po spełnieniu określonych warunków. Niestety, nie podano szczegółów. Na tym nie koniec. Jak donoszą hiszpańskie media jest już nowy motoryzacyjny kandydat do sponsoringu. W kolejnym sezonie piłkarze Barcelony mają podróżować samochodami marki Cupra.