Porsche 928 było produkowane w latach 1977-95. Samochód występował wyłącznie z silnikami V8 o pojemności 4,5-5,4 litra oraz mocy 240-350 KM. W Ameryce Północnej bazowy, 4,5-litrowy silnik generował 222 KM.

Niezależnie od wersji moment obrotowy przekazywany był na tylne koła za pomocą seryjnej, pięciostopniowej skrzyni manualnej, bądź za pośrednictwem przekładni automatycznej. Ta ostatnia, w zależności od wersji oraz rocznika miała trzy bądź cztery przełożenia.

Porsche 928, które zostanie wystawione jako część aukcji Barretta-Jacksona w Houston pochodzi z 1979 r. Samochód ma bardzo długą historię, bowiem oprócz tego, że stał się gwiazdą filmową (występ w filmie "Ryzykowny interes" z 1983 r., wykorzystano go również w filmie dokumentalnym) był eksponatem w muzeum.

Poza tym to właśnie Porsche 928 stało się samochodem, którym Tom Cruise nauczył się prowadzić. Nie było to wprawdzie dokładnie to Porsche 928, które na planie filmu wjechało do Jeziora Michigan, ale jedno z trzech, które uczestniczyło w filmie i jedno z dwóch, które brało udział w scenie pościgu.

Porsche 928 – w złotym kolorze

Wprawdzie oryginalnie samochód miał lakier zielony z białymi wstawkami, ale obecnie ma tę samą złotą farbę, co w filmie. Przez znaczną część samochodowego życia był przechowywany w prywatnej kolekcji w pomieszczeniach w odpowiednim klimacie, dzięki czemu zarówno lakier farba, jak i pozostałe elementy są w nieskazitelnym stanie. Dopełnieniem złotego odcienia karoserii są kultowe, aluminiowe felgi.

Wnętrze Porsche 928 wykończono miękką, brązową skórą, której kolor współgra z wykładzinami utrzymanymi w podobnej kolorystyce. Jedyne ślady zużycia we wnętrzu to drobne wgniecenia na siedzeniach, ale biorąc pod uwagę, że ten samochód ma 42 lata, kabina jest w bardzo dobrym stanie.

Porsche 928 – pamiątki z planu filmowego

Wartością dodaną samochodu są autografy członków obsady filmu: Bronsona Pinchota, Joe Pantoliano, Curtisa Armstronga i Francin Locke. W komplecie s również zdjęcia ekipy z planu filmowego.

Porsche 928 wystawione na aukcję ma 4,5-litrowy silnik V8 generujący 222 KM oraz 344 Nm. Napęd na tylne koła przekazywany jest za pośrednictwem pięciobiegowej, manualnej skrzyni. W takiej konfiguracji sprint 0-97 km/h zajmuje, imponujące na tamte czasy 6,8 s, a prędkość maksymalna pojazdu wynosi 230 km/h.