Również w Polsce mieliśmy wzrost sprzedaży nowych samochodów, trochę mniejszy niż w całej Unii Europejskiej, bo o ok. 6 proc. Salony opuściło niespełna 350 tys. aut. Szkoda tylko, że ponad 60 proc. to zakupy dokonane przez klientów firmowych, a nie indywidualnych.

Wszystko wskazuje na to, że i 2016 rok będzie pełen sukcesów. Zapowiada się prawdziwy wysyp nowych modeli. Być może dlatego te firmy, które teraz nie świętują sukcesów, będą je ogłaszać w kolejnym roku. Niektóre z wielu nowych modeli pokazujemy naszym Czytelnikom w tym wydaniu „Auto Świata”.

Jak co roku publikujemy też kalendarz debiutów samochodowych, targów i wydarzeń w sportach motorowych w 2016 r. Polecamy go wszystkim fanom motoryzacji. Na pewno pozwoli Wam zaplanować udział w różnych wydarzeniach lub wyjazdach na targi samochodowe. Na początku roku wszystkim Czytelnikom życzymy samych sukcesów i bezpiecznych podróży.

Do zobaczenia za tydzień.

 Foto: auto świat / Auto Świat

Zapraszamy także na nasze łamy, do iPada i na oraz na nasz profil na Facebooku. W tej chwili mamy już prawie 140 tys. fanów. Ich liczba wciąż rośnie. A skoro już jesteśmy przy nowoczesnych mediach, to przypominamy o cotygodniowej wersji Auto Świata na tablety, w której oferujemy odbiorcom nie tylko to, co publikujemy w wersji drukowanej, lecz także dodatkowe zdjęcia i filmy.