Jedna, rzeczywiście poważna, doszła do skutku: mowa o Volkswagenie pod Poznaniem. Przymiarki innych koncernów nie wyszły. Wygrali nasi południowi sąsiedzi, którzy stają się prawdziwym zagłębiem produkcji aut w Europie Centralnej. Kierowcy też nie usłyszeli żadnych obietnic. Nie odniesiono się np. do kwestii odbierania prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h na terenie zabudowanym. Niektórzy twierdzą, że nie jest to ani zgodne z prawem, ani sprawiedliwe. Ciekawe, co na to nowy rząd PiS?

W kwestii budowy dróg też nie było obietnic. Zapewne obowiązywać będzie plan odchodzącej ekipy. Być może niektóre przetargi zostaną skontrolowane, bo mogło dojść do sytuacji niezgodnych z prawem. Zatem nie mamy co liczyć na zmiany przepisów, nowe inwestycje czy ulgi dla kierowców. Pozostaje życzyć szerokiej drogi wszystkim, również tym, którzy niebawem wsiądą do rządowych i parlamentarnych limuzyn.

W najnowszym numerze tygodnika Auto Świat (45/2015) piszemy o następnej generacji monachijskiej trójki oraz dzielimy się wrażeniami z jazd nowym kombi segmentu premium. Porównujemy auta kompaktowe z najnowszym Oplem Astrą.

Sprawdziliśmy 49 modeli opon zimowych, które porównaliśmy z letnimi i całorocznymi. Radzimy jak używać świateł w zgodzie z przepisami i zdrowym rozsądkiem.

Z drugiej ręki – Kia Optima oraz 10 aut osobowych z napędem 4x4. W fascynacjach – przypominamy Mercedesa W124.

To wszystko w najnowszym numerze tygodnika Auto Świat (45/2015), który dostępny jest w sprzedaży od 2 listopada 2015 r.

 Foto: auto świat / Auto Świat

Zapraszamy także na nasze łamy, do iPada i na oraz na nasz profil na Facebooku. W tej chwili mamy już ponad 130 tys. fanów. Ich liczba wciąż rośnie. A skoro już jesteśmy przy nowoczesnych mediach, to przypominamy o cotygodniowej wersji Auto Świata na tablety, w której oferujemy odbiorcom nie tylko to, co publikujemy w wersji drukowanej, lecz także dodatkowe zdjęcia i filmy.

Zapraszamy do lektury!