Trasa wiodąca z południa na północ Polski to jeden z ważniejszych szlaków w naszym kraju. Obecnie trwają jeszcze prace na jednym odcinku drogi i już niedługo mają się zakończyć.

Autostrada A1: ostatni odcinek w budowie

Obecnie trwa jeszcze budowa odcinka między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem, którego długość wynosi 24 km. Teraz kierowcy poruszają się na tym odcinku jedną jezdnią, mając po dwa pasy w obu kierunkach. Jak informuje Rzeczpospolita, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapowiedział, że zakończenie tych prac przewidziane jest maksymalnie na II kwartał 2023 r. Budowa była opóźniona m.in. przez przedłużający się proces przetargowy.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Budowa 16-kilometrowego odcinka Tuszyn — Piotrków Trybunalski Południe została zakończona pod koniec czerwca, oddano wtedy łącznicę węzła Piotrków Trybunalski Zachód w kierunku Warszawa — Łódź. Oznacza to też, że zniesione zostało ograniczenie do 100 km/h i kierowcy już mogą jeździć z maksymalną dopuszczalną prędkością przewidzianą dla autostrad.

Podobnie jest również na 17-kilometrowym odcinku pomiędzy granicą województwa śląskiego a węzłem Częstochowa Północ. Tam także kierowcy mogą się już poruszać z prędkością 140 km/h.

Zakończenie wszystkich robót pozwoli na bezproblemowy przejazd bez ograniczeń od samej granicy Polski z Czechami aż do Gdańska, jest to więc bardzo ważna trasa. Na razie, szczególnie w okresie wakacyjnym na zwężonym odcinku drogi pomiędzy Kamieńskiem a Piotrkowem Trybunalskim kierowcy doświadczają utrudnień w ruchu, w tym korków, ze względu na prowadzone tam roboty drogowe.

Mapa autostrady A1
Mapa autostrady A1