Dla pojazdów zarejestrowanych w Ukrainie wystarczy zgłoszenie w Punkcie Poboru Opłat, czyli przy tzw. bramkach, u pracownika w budce kasjerskiej. Opłaty nie będą pobierane za przejazd samochodów osobowych posiadających ukraińskie tablice rejestracyjne.

Darmowy przejazd A2 dla aut z Ukrainy. Co z pojazdami zarejestrowanymi w Polsce?

Rzecznik prasowy Autostrady Wielkopolskiej SA twierdzi, że dla polskich pojazdów także przewidziano ułatwienia. Takie przejazdy powinny jednak zostać wcześniej zgłoszone i uzgodnione z Autostradą Wielkopolską przez infolinię (dane poniżej). Firma zobowiązuje się do jak najszybszego rozpatrywania wniosków w trybie natychmiastowym, jeśli tylko będzie to możliwe. Również konwoje z pomocą humanitarną jadące na Ukrainę powinny występować o zwolnienie z opłat na całym koncesyjnym odcinku A2, czyli między Świeckiem a Koninem. Nowe zasady będą obowiązywały od 1 marca 2022 r. (od godziny 00:00)

W celu ustalenia przejazdów innych niż przejazdy samochodów osobowych zarejestrowanych w Ukrainie, prosimy o kontakt z infolinią Autostrady Wielkopolskiej: nr tel. +48 800 022 242 lub pod adresem e-mail: infolinia@mail.autostrada-a2.pl.

– powiedział Krzysztof Andrzejewski, członek Zarządu Autostrady Wielkopolskiej S.A.

Powyższa decyzja została podjęta w porozumieniu i ze wsparciem Ministerstwa Infrastruktury