Od początku 2022 r. policja niemal każdego dnia publikuje na swoich stronach internetowych informacje o kolejnych rekordzistach, którzy w związku ze zmianą przepisów zapłacą wysokie mandaty za zbyt szybką jazdę lub inne wykroczenia drogowe. To oczywiście efekt wprowadzenia nowego taryfikatora, w myśl którego przykładowo za przekroczenie prędkości o 71 km/h i więcej oznacza mandat w wysokości 2,5 tys. zł, natomiast grzywna nałożona przez sąd może sięgnąć nawet 30 tys. złotych.

O tym, że w Polsce obowiązują już nowe przepisy w lubuskiem przekonało się już kilkudziesięciu kierowców, a wśród nich także 33-letni obywatel Niemiec, który w środę 5 stycznia, jadąc autostradą A2 w rejonie Rzepina, rozpędził się swoim Audi do ponad 240 km/h. Szybko przemieszczający się pojazd zauważył patrol ruchu drogowego w nieoznakowanym radiowozie, który podczas rejestrowania wyczynu obcokrajowca odnotował dokładnie 241,4 km/h. To oznacza przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 101 km/h.

33-letni Niemiec za jazdę z prędkością ponad 240 km/h po autostradzie A2 dostał mandat 2,5 tys. zł Foto: Lubuska Policja
33-letni Niemiec za jazdę z prędkością ponad 240 km/h po autostradzie A2 dostał mandat 2,5 tys. zł

Jak informuje lubuska policja, kierowca został zatrzymany przez policjantów z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Funkcjonariusze ukarali 33-latka mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. zł. Policjanci przyznają, że chociaż w najbliższym czasie nadal można spodziewać się wielu podobnych sytuacji, to już teraz widać, że w wielu miejscach kierowcy jeżdżą zdecydowanie wolniej niż jeszcze kilka tygodni wcześniej.

Ładowanie formularza...