Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przywróciła ruch na autostradzie A4 w pobliżu Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) Góra św. Anny. To jeden z dwóch odcinków jezdni południowej A4, na którym prace remontowe zostały wznowione po zakończeniu przerwy zimowej. Dzięki temu kierowcy nie tylko jeżdżą już obiema jezdniami, lecz także mogą ponownie korzystać z MOP-u Góra św. Anny. "Do końca tygodnia będą trwały jeszcze prace związane z usuwaniem barier ochronnych separujących ruch. W tym czasie wystąpią utrudnienia w postaci zwężenia do jednego pasa ruchu — kierowcy będą się poruszali prawym pasem" — informuje GDDKiA.

Wciąż jeszcze prowadzone są prace remontowe na 7-kilometrowym odcinku od węzła Kędzierzyn-Koźle do granicy z woj. śląskim (od km 274 do km 282), ale te, wraz z wymianą nawierzchni na węźle Strzelce Opolskie wykonawca chce zakończyć jeszcze w czerwcu br. Natomiast na początku lipca ma rozpocząć się remont 7-kilometrowego odcinka jezdni północnej (kierunek Wrocław) od węzła Kędzierzyn-Koźle do granicy z woj. śląskim (od km 274 do km 282). Wtedy kierowcy jadący w stronę Wrocławia nie będą mogli korzystać z dróg zjazdowych i wjazdowych na węźle Strzelce Opolskie.

Dalszy ciąg tekstu pod materiałem wideo:

W ramach remontu autostrady A4 (jezdni południowej w kierunku Katowic na odcinku o długości około 17,5 km oraz jezdni północnej w kierunku do Wrocławia na odcinku o długości około 12,1 km) wymienione zostaną warstwa wiążąca i ścieralna, a w niektórych miejscach także podbudowa. Ponadto na przejazdach awaryjnych pojawią się bariery linowe, a na nowej nawierzchni oznakowanie poziome wykonane w technologii grubowarstwowej. Wykonawcy wymieniają również bariery betonowe, budują system odwodnienia drogi i prowadzą prace na 14 obiektach mostowych. "Remont obejmuje także wymianę nawierzchni na dwóch węzłach drogowych: Kędzierzyn-Koźle i Strzelce Opolskie. Ze względu na znaczny zakres robót jest to zadanie realizowane od III kw. 2021 r. do III kw. 2022 r." — dodaje GDDKiA.