"56-letni mieszkaniec Żar kierujący pojazdem marki Alfa Romeo nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, ale także nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu. Sprawca był trzeźwy i na szczęście podróżował sam. Mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci na miejscu ukarali go mandatem 1020 zł" relacjonuje asp. szt. Ewa Kluczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Czytaj: Myślał, że nie zatankował. Rosjanin odjechał ze stacji ze 150 litrami paliwa

Jak przypominają funkcjonariusze, główne przyczyny wypadków i kolizji drogowych są niezmienne. To m.in. niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie czy też wymuszanie pierwszeństwa przejazdu. Dlatego policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Autostrada A4: niedzielny karambol

To kolejny taki wypadek w ostatnim czasie na dolnośląskim odcinku autostrady A4. W niedzielę "Gazeta Wrocławska" informowała o karambolu, do którego doszło między węzłami Krzywa i Krzyżowa w stronę Zgorzelca. To tam zderzyły się trzy auta osobowe.

Sprawdź: Białoruski kierowca złamał kilka przepisów jednocześnie. Zapłacił 6 tys. zł

Przypomnijmy, że autostrada A4 to jedna z najdłuższych dróg tego typu w Polsce. Trakt o łącznej długości 667 km łączy polsko-niemieckie przejście graniczne w Jędrzychowicach z polsko-ukraińskim przejściem granicznym w Korczowej.

290 ofiar i 4 tys. poszkodowanych

Jak wynika z raportu Komendy Głównej Policji za 2020 r. (nowszych danych nie ma przyp. red.), na autostradach, drogach ekspresowych i dwóch jezdniach jednokierunkowych doszło do ponad 3,4 tys. wypadków. W ich efekcie zginęło 290 osób, a ponad 4 tys. zostało rannych i poszkodowanych.

Zerknij: Posłanka PiS interweniuje w sprawie gąszczu znaków na drogach