Marcin Walkowiak, najmłodszy motocyklowy Mistrz Polski i pierwszy polski zawodnik, któremu udało się wywalczyć punkty w prestiżowej serii FIM Superstock 1000, wciąż dochodzi do siebie po kontuzji lewej łopatki. Zespół Bogdanka Racing podjął więc decyzję o zastąpieniu 19-latka Brytyjczykiem, Jamesem Webbem, podczas ósmej z dziesięciu rund cyklu, która w miniony weekend odbyła się na niemieckim torze Nurburgring.

Choć ścigający się na co dzień w brytyjskich mistrzostwach, Webb nigdy wcześniej nie jeździł po wyjątkowo trudnej, niemieckiej trasie, ani nie dosiadał Hondy CBR1000RR, 21-latek spisał się bardzo imponująco. Już w pierwszym treningu wolnym James pokazał spory potencjał, kończąc sesję z dwudziestym czasem w stawce trzydziestu zawodników. Co prawda do startu Brytyjczyk zakwalifikował się na dwudziestej drugiej pozycji, ale poprawił swój czas z pierwszej sesji aż o trzy i pół sekundy, a podczas niedzielnego wyścigu urwał kolejną sekundę.

Po pasjonującym, trwającym jedenaście okrążeń pojedynku, Webb wpadł na linię mety na drugim miejscu w czteroosobowej grupie, jednocześnie o zaledwie 0,3 sekundy przerywając pojedynek o piętnastą, ostatnią punktowaną pozycję. Wyścig wygrał Włoch Ayrton Badovini.

Mimo iż ekipie Bogdanka Racing tym razem nie udało się wywalczyć punktów, zespół był pod wrażeniem profesjonalizmu swojego tymczasowego podopiecznego i wspólnych postępów, nie tylko jeśli chodzi o czasy okrążeń, ale także ustawienia motocykla. Choć wdzięczny Brytyjczykowi za bardzo udany weekend, zespół liczy jednak, że podczas przedostatniej rundy FIM Superstock 1000, serii towarzyszącej prestiżowym mistrzostwom świata World Superbike, na torze Imola do akcji powróci już Marcin Walkowiak.

- To był długi weekend ponieważ musiałem nauczyć się zupełnie nowego toru i motocykla, ale robiliśmy duże postępy. W niedzielę znaleźliśmy bardzo dobre ustawienia maszyny i podczas wyścigu mogłem dać z siebie wszystko. Oczywiście bardzo żałuję, że nie udało mi się wywalczyć punktów, do których tak niewiele mi brakowało, ale mam nadzieję, że będę miał jeszcze okazję reprezentować Bogdanka Racing. To świetny zespół, który dawał z siebie wszystko przez cały weekend, abym czuł się jak najbardziej komfortowo. Damian Sapiński to najlepszy szef mechaników z jakim kiedykolwiek pracowałem. Nigdy nie widziałem aż takiej dedykacji - powiedział po zawodach James Webb.