Fabryka w Poznaniu jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych japońskiego koncernu. Na powierzchni 26,6 ha produkowane są wysokiej jakości opony do samochodów osobowych. Kompleks przemysłowy był rozbudowywany kilkakrotnie. Ostatnią inwestycję zakończono w 2014 roku, a jej wartość wyniosła 429 mln zł. W lutym br. fabrykę Bridgestone Poznań opuściła stumilionowa opona – Bridgestone Potenza S001.

Rozbudowa zakładu umożliwiła zwiększenie zatrudnienia do około 1700 pracowników. Fabryka przetwarza dziennie 238 ton gumy, z której powstaje 30 tys. opon marek Bridgestone i Firestone. Bridgestone Poznań jako pierwszy i jedyny w Europie spośród wszystkich fabryk Bridgestone produkuje opony typu Run Flat. Zakres produkcji zakładu jest rozległy - obecnie w fabryce powstaje prawie 500 rodzajów wysokiej jakości radialnych opon do samochodów osobowych oraz 4x4 o rozmiarach od 14 do 21 cali.

Produkty z fabryki w Polsce trafiają do 44 krajów z całego świata, w tym na tak egzotyczne rynki jak: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman czy Hong Kong. Połowa opon produkowana jest jako pierwotne wyposażenie samochodów, w tym europejskich marek segmentu premium. Klientami poznańskiej fabryki są najwięksi producenci samochodów, jak choćby: Alfa Romeo, Audi, BMW, Citroën, Ferrari, Fiat, Ford, Honda, Maserati, Mercedes, Nissan, Jeep, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Škoda, Suzuki, Toyota, Volkswagen, Volvo.