Oczywiście, niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nigdy nie popełnił wykroczenia. Wszyscy jesteśmy ludźmi i może się to zdarzyć nawet najlepszym. Problem zaczyna się w momencie, gdy kierowca łamie przepisy, jednocześnie prowadząc oznakowany radiowóz. W końcu to służby powinny świecić przykładem bezpiecznej i poprawnej jazdy.

Na wideo opublikowanym na kanale "Stop Cham" na YouTube zobaczyć można patrol policyjny, który jadąc lewym pasem, wyprzedza inny pojazd na przejściu dla pieszych. Jest to według nowego taryfikatora poważne wykroczenie, za które grozi mandat w wysokości 1,5 tys. zł oraz 15 punktów karnych.

Zamyślenie czy korzystanie z przywilejów?

Opisywana sytuacja to niestety kolejny zarejestrowany przykład, gdy policyjny patrol łamie przepisy ruchu drogowego. Niedawno przedstawialiśmy całą kompilację zarejestrowanych filmów z wykroczeniami policjantów. Opisywaliśmy także "funkcjonariusza szeryfa", którego zachowanie jest obecnie wyjaśniane przez komendę policji. Oczywiście każdy może popełnić błąd. Nie zmienia to jednak faktu, że mandat powinien być przyznany niezależnie czy kierowca jest policjantem, czy cywilem. W końcu to właśnie policja ma być wzorcem zachowań i przykładem bezpiecznej i przepisowej jazdy.