„Chevrolet z dumą wprowadzi model Camaro do serii NASCAR w 2013 roku” - powiedział Jim Campbell, wiceprezes Chevrolet Performance Vehicles and Motorsports.

Nic dziwnego, bowiem NASCAR to najbardziej prestiżowa seria wyścigowa w USA. Chevrolet już teraz może poszczycić się największą liczbą zwycięstw oraz tytułów mistrzowskich w klasyfikacji konstruktorów i kierowców, a najnowszy model Camaro ma kontynuować tradycję i zdobywać kolejne trofea.

Najlepiej sprzedający się samochód sportowy w Ameryce w latach 2010-2012 w specyfikacji wyścigowej NASCAR nie odbiega stylistycznie od wersji drogowej, w przeciwieństwie do modeli konkurentów. Samochód wyróżnia się takimi elementami jak wybrzuszona maska silnika i wklęsły grill. W projekcie uwzględniono również typowe dla Camaro okrągłe światła przypominające aureolę, kratownicę osłony chłodnicy oraz logo Chevroleta w kształcie złotej muszki.

„Zespół projektantów i inżynierów ds. aerodynamiki Chevroleta wykonał fantastyczną pracę, tworząc samochód wyścigowy przypominający pod względem stylistyki swój drogowy odpowiednik, a jednocześnie oferujący zespołom uczestniczącym w serii NASCAR doskonałą platformę aerodynamiczną”, powiedział Pat Suhy, manager grupy Chevrolet Racing Oval Track Group. „Do końca obecnego sezonu nasi inżynierowie będą pracowali wspólnie z zespołem Chevroleta nad dopracowaniem samochodu w tunelach aerodynamicznych oraz na torze, aby dobrze przygotować się do pierwszego w sezonie 2013 wyścigu na torze Daytona”.