W poniedziałek 21 marca policjanci z komendy w Krośnie otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży paliwa na jednej ze stacji paliw w Krośnie Odrzańskim. Sprawca odjechał w kierunku Świebodzina i poruszał się Citroenem Berlingo, który jak się później okazało, miał przyczepione dwie różne tablice rejestracyjne od innych aut. Dzielnicowi patrolujący miejscowość Radnica po zauważeniu podejrzanego rozpoczęli za nim pościg.

Kierujący francuskim autem zignorował wezwania do zatrzymania się i m.in. zajeżdżając funkcjonariuszom drogę, skierował się w stronę Sycowic. Przejeżdżając przez miejscowość Skąpe, kierowca Citroena zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącym w przeciwną stronę Audi, a po porzuceniu rozbitego auta zaczął uciekać pieszo. Po pościgu policjantom udało się zatrzymać sprawcę, którym okazał się 28-latek.

Podczas ucieczki kierujący Citroenem Berlingo czołowo zderzył się z Audi Foto: Lubuska Policja
Podczas ucieczki kierujący Citroenem Berlingo czołowo zderzył się z Audi

Po sprawdzeniu informacji w systemie policyjnym wyszło na jaw, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto w rozbitym samochodzie funkcjonariusze znaleźli różnego rodzaju narkotyki. Późniejsze badanie potwierdziło, że była to marihuana, amfetamina, metafetamina oraz 2C-B. Aby potwierdzić, czy mężczyzna mógł kierować autem, będąc pod wpływem narkotyków, pobrano od niego krew do badań laboratoryjnych.

W trakcie przesłuchania zatrzymany 28-latek usłyszał zarzut kradzieży paliwa na kwotę ponad 1,3 tys. zł, a ponadto także niezatrzymania się do kontroli drogowej, posiadania narkotyków i niestosowania się do wyroków sądu. 23 marca sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sprawca odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.