Wykonawca drogi ekspresowej S6 na odcinku Koszalin — Sławno już wkrótce będzie mógł rozpocząć prace. To efekt właśnie podpisanej umowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) na realizację tego zadania. Inwestycja obejmuje przygotowanie projektów wykonawczych oraz realizację robót budowlanych, a także uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Mapa - droga ekspresowa S6 Foto: GDDKiA
Mapa - droga ekspresowa S6

Kiedy dojedziemy drogą ekspresową z Koszalina do Sławna?

GDDKiA precyzuje, że wykonanie projektów powinno zająć 10 miesięcy, a prace budowlane 19 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych. Do wybudowania jest dwujezdniowa droga ekspresowa o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku i długości 23,2 km. Decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla tego fragmentu została wydana w sierpniu 2021 r.

Dalszy ciąg tekstu pod materiałem wideo:

Odcinek Koszalin — Sławno będzie miał swój początek tuż za obwodnicą Koszalina i Sianowa, a koniec przed Sławnem. Wykonawca wybuduje m.in. cztery węzły drogowe Kawno, Malechowo, Karwice, Bobrowice), pary Miejsc Obsługi Podróżnych (Karwice Północ i Południe) i 20 obiektów mostowych, z których pięć będzie pełniło funkcję przejść dla zwierząt. Całość ma być gotowa na koniec sierpnia 2025 r.

Coraz bliżej budowy odcinka S6 Sławno — Słupsk

Dużymi krokami zbliża się także budowa sąsiedniego odcinka drogi S6, tj. Sławno — Słupsk. GDDKiA wybrała już najkorzystniejszą ofertę i jeżeli nie pojawią się odwołania oraz inne przeszkody, będzie mogła podpisać umowę na realizację inwestycji, która również obejmuje przygotowanie projektów wykonawczych oraz budowę drogi wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Ten fragment drogi S6 będzie miał długość 22,9 km i ominie Sławno. Oprócz trasy głównej powstaną cztery węzły drogowe (Sławno, Warszkowo, Września i Sycewice) oraz infrastruktura towarzysząca. Plany przewidują m.in. przebudowę dróg krzyżujących się nową drogą ekspresową oraz budowę dróg dojazdowych i awaryjnych wjazdów.