Miliard posiłków dla potrzebujących z 50 krajów świata to cel jednej z największych inicjatyw humanitarnych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich o wymownej nazwie 1 Billion Meals. Datki na zakup żywności można wpłacać bezpośrednio na wskazane konta albo uczestniczyć w niezwykłych aukcjach takich jak Most Noble Numbers.

Aukcja Most Noble Numbers to nic innego jak licytacja najbardziej pożądanych numerów rejestracyjnych oraz numerów telefonów komórkowych w Abu Zabi. W najnowszej edycji rywalizowano o pięć tablic oraz dziesięć numerów. Nietrudno zgadnąć, że chętnych nie brakowało na takie numery jak choćby 5899999996 czy 542244444 oraz tablice rejestracyjne AA 8, V 66, Y 66 czy F55.

Oczywiście cena wyróżnienia się jest wysoka. W przypadku aukcji oznacza to aż 35 milionów dirhamów za numer AA 8. W przeliczeniu to ponad 9,5 mln dolarów trafi na szczytny cel tylko za zakup jednego numeru rejestracyjnego! Skromniej wyceniono inne tablice. Za F 55 i V 66 uzyskano po 4 miliony dirhamów. Krócej licytowano Y 66, która trafi do zwycięzcy po wpłacie 3,8 mln. Na tym na szczęście nie koniec. Policja z Abu Zabi (współorganizator aukcji) pochwaliła się, że łącznie zebrano 111 milionów dirhamów. Będzie zatem co wydawać na szczytny cel. Nic, tylko przyklasnąć.