Mazda MX-5 pierwszej generacji była produkowana w latach 1989-1998 – najstarsze egzemplarze są już uznawane za youngtimery, ale te młodsze też są bardzo poszukiwane. Aby właściciele kultowego roadstera mogli utrzymać go w idealnej kondycji, Mazda właśnie rozszerzyła ofertę oryginalnych części zamiennych. W ASO będzie teraz dostępnych 117 pozycji dla MX-5 NA z kierownicą po lewej stronie i 156 dla RHD (Wielka Brytania, Japonia, etc.).

Wybór elementów był konsultowany ze specjalistami i fanklubami MX-5, tak aby zaspokoić realne potrzeby użytkowników. Mazda podkreśla, że wszystkie części będą produkcji japońskiej i wykonane z najwyższej jakości materiałów. Nareszcie będzie można kupić na przykład poszycie miękkiego dachu – uszyte z materiału identycznego jak w pierwotnej wersji, ale na nowo opracowane.

Poszukiwanym elementem są też felgi ze „słonecznym” wzorem – firma Enkei wznowiła ich produkcję, ale z wykorzystaniem nowej technologii by zmniejszyć ich masę i zwiększyć wytrzymałość. Ponadto ofertę zasilą takie drobiazgi jak naklejka z napisem Mazda na przedni zderzak (przydatne kiedy trzeba polakierować zderzak), kierownice (w tym także Nardi z drewnianym wieńcem), pokrętła do otwierania bocznych szyb i wiele elementów technicznych. Poniżej prezentujemy przykładowe ceny części.

Element Cena netto
Dach materiałowy 4540,75 zł
Felga 1101,33 zł
Zderzak przód 1439,80 zł
Zderzak tył 2388,93 zł
Lusterko boczne, kompletne 427,93 zł
Korbka do opuszczania szyby 94,62 zł
Zacisk hamulcowy przód, komplet 1084,75 zł