Ten sukces, także dzięki zdobytej nagrodzie, miłośnicy Sorento fetowali podczas zlotu z okazji 6. rocznicy istnienia klubowego forum. Impreza odbyła się w malowniczej miejscowości Olsztyn w północnej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Na zlot przybyło 91 osób w 40 autach, co – jak na tak małą miejscowość – samo w sobie było sporym wydarzeniem. Po spotkaniu towarzyskim i kolacji szybki sen, bo następnego dnia od rana na uczestników czekało wiele atrakcji. Kierowcy wraz ze swymi załogami otrzymali roadbooki z dokładnym opisem trasy, którą mieli przebyć.

Wszyscy sobie znakomicie poradzili i nikt nie zgubił się po drodze. Po pewnym czasie asfalt ustąpił miejsca polnym drogom. Celem była pustynia, na której zlokalizowano próbę terenową. Większość kierowców pokonała ją bez problemów, jedynie dwa auta zakopały się i potrzebna była pomoc kolegów.

W zorganizowanym przez „Auto Świat” konkursie na najlepszy fanklub motoryzacyjny spośród ponad 250 klubów działających w Polsce pierwsze miejsce wywalczyło Stowarzyszenie Polski Klub Kia Sorento Foto: Auto Świat
W zorganizowanym przez „Auto Świat” konkursie na najlepszy fanklub motoryzacyjny spośród ponad 250 klubów działających w Polsce pierwsze miejsce wywalczyło Stowarzyszenie Polski Klub Kia Sorento

Po powrocie do bazy w Olsztynie pod Częstochową okazało się, że wreszcie spadł śnieg i można było zorganizować wieczorny kulig z licznymi niespodziankami.

Ostatniego dnia zlotu kolumna Sorento wyruszyła do Częstochowy. W programie było zwiedzanie klasztoru na Jasnej Górze oraz kulminacyjny punkt imprezy – msza święta w intencji klubu Sorento oraz poświęcenie samochodów. Każdy z uczestników rocznicowego zlotu liczył na niezapomniane atrakcje, a tych nikomu na pewno nie zabrakło.