Ferrari Katowice to autoryzowany salon marki Ferrari otwarty w czerwcu 2013 r., który znajduje się w Katowicach przy ul. Bocheńskiego 109. W 2015 r. został nominowany do nagrody jako jeden z trzech najlepszych na świecie, a w 2022 r. podczas Dealer's Annual Meeting (spotkanie dealerów marki) został nagrodzony jako "Top Showroom of the Year".

"To ogromna duma"

– "To duże wyróżnienie, ogromna duma, a jednocześnie motywacja dla całego zespołu Ferrari Katowice, ponieważ centrala Ferrari doceniła i uznała naszą pracę jako najlepiej wykonaną na świecie" – mówi dyrektor marketingu Maranello Motors, Karolina Szulęcka.

Nagrodę i gratulacje z rąk Enrico Galliera, Wiceprezesa ds. Sprzedaży i Marketingu Ferrari S.p.A., odebrał Prezes Maranello Motors Jakub Pietrzak. – "Odbierając tę nagrodę, jestem niezwykle dumny, ponieważ, pomimo że wciąż jesteśmy stosunkowo młodym na arenie międzynarodowej salonem, nasze starania są zauważalne i doceniane przez centralę. Chcemy być najlepsi w tym, co robimy a ta nagroda to potwierdzenie, że idziemy w dobrym kierunku" – powiedział podczas przekazania nagród.

Doroczne spotkanie dealerów to poza nagrodami dla dealerstw, również nagrody indywidualne dla najlepszych pracowników. Po raz kolejny w konkursie na najlepszych brali udział: Marketing Manager — Patrycja Gwiazdowska; Sales Manager – Maciej Nowak; Master Technician – Krzysztof Bała.

Do światowego finału dla trójki najlepszych dostali się już trzeci rok z rzędu Maciej Nowak (Szef Sprzedaży Ferrari Katowice) oraz Krzysztof Bała (Mistrz Hali Serwisowej).