• Miękki dach "Dolcevita" w Fiacie 500X teraz dostępny jest także w wersjach Cross i Sport
  • Otworzenie dachu zajmuje 15 sekund i można to zrobić nawet przy prędkości 100 km/h
  • Fiat 500X napędzany jest jednym z dwóch silników uzyskujących moc 120 KM oraz 150 KM

Zaledwie dwa miesiące po wprowadzeniu na rynek dwóch specjalnych wersji Fiata 500X, Yacht Club Capri oraz Dolcevita Launch Edition, włoski producent wzbogaca swoją gamę modelową o 500X Cross i Sport z miękkim dachem "Dolcevita". Dzięki temu te dwie najlepiej wyposażone wersje już wkrótce podczas jazdy będą pozwalały, dosłownie, poczuć wiatr we włosach. Miękki dach oferowany jest w trzech kolorach - czarnym, szarym oraz czerwonym - i można połączyć go z jedną z 10 wersji kolorystycznych nadwozia.

Fiat 500X Dolcevita Cross i Sport - otwierany dach nie zabiera miejsca w bagażniku

Płócienny dach "Dolcevita" umożliwia jazdę pod gołym niebem, podobnie jak w kabriolecie, ale po złożeniu nie ogranicza ilości miejsca w bagażniku, a przede wszystkim zapewnia komfort podróży także pasażerom na tylnej kanapie. Aby otworzyć dach wystarczy nacisnąć jeden przycisk - cała operacja trwa zaledwie 15 sekund i można ją przeprowadzić nawet przy prędkości 100 km/h.

Na polskim rynku Fiat 500X oferowany jest z jednym z dwóch silników benzynowych Firefly. Podstawowa jednostka ma pojemność jednego litra i uzyskuje moc 120 KM. Alternatywę stanowi silnik 1.3/150 KM, który dostępny jest z automatyczną skrzynią biegów.

"Dolcevita" tylko w najbogatszych wersjach wyposażenia

Odświeżona na początku 2021 r. rodzina modelu 500, w tym 500X, dostępna jest z czterema poziomami wyposażenia: Cult, Connect, Cross oraz Sport. W prezentowanej wersji Cross debiutują m.in. nowe fotele z pasem środkowym z eleganckim motywem i winylowe elementy dekoracyjne. Standardem są również 18-calowe felgi aluminiowe, klimatyzacja automatyczna, czujniki parkowania i relingi dachowe. Dla topowej wersji Sport producent zarezerwował m.in. tylny spojler, listwy progowe, nowe sportowe fotele z czarnej tkaniny z czerwonym logo 500, a także automatyczną klimatyzację, 7-calowy wyświetlacz TFT i światła przeciwmgielne.