Grande Punto zdecydowanie kroczy śladami swojego poprzednika. Pierwsza generacja, która produkowana była w latach 1993-1999 osiągnęła liczbę 3,5 mln sprzedanych egzemplarzy. Druga generacja, która od 1999 roku do dzisiaj sprzedawana jest pod nazwą Punto Classic, ma także na swoim koncie ponad 3 mln sprzedanych egzemplarzy.

Fiat Grande Punto z numerem fabrycznym 1 000 000, to czerwony trzydrzwiowy hatchback przeznaczony dla odbiorcy w Wielkiej Brytanii. Napędzany jest czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym 1,4 T-Jet o mocy 88 kW. Ma 17-calowe koła i panoramiczny dach Skydome.

W tym roku Fiat Grande Punto przeszedł niewielką modernizację. Nowe o sportowym charakterze wersje Racine i Sport wybiera 25 proc. kupujących, średnio wyposażona opcje Dynamic aż 40 proc./ Większość egzemplarzy Grande Punto sprzedawanych jest z systemem multimedialnym Blue&Me.

Paletę uzupełniła także wersja zasilana gazem ziemnym z silnikiem 1,4 Natural Power. Starszy silnik 1,9 MultiJet o mocy 88 kW zastąpiony został nowoczesną jednostką 1,6 MultiJet.