"W wyniku doznanych obrażeń 19-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Dwaj pozostali mężczyźni zostali zabrani do szpitali. Niestety pomimo wysiłków ratowników i lekarzy 30-latek zmarł w szpitalu. Droga na odcinku gdzie doszło do wypadku, przez kilka godzin była całkowicie zablokowana" relacjonują śląscy policjanci.

Sprawdź: Zatankowałem na automatycznej stacji za granicą. Bank zablokował moją kartę

Policjanci opublikowali zdjęcia z miejsca wypadku. Cały tył Fiata Pandy został w efekcie uderzenia całkowicie sprasowany, a bagażnik auta praktycznie przestał istnieć. Z pierwszych informacji pochodzących od służb wynikało, że samochód miał uderzyć w betonowy słup na wysokości ok. 1,5 m. Potwierdzają to charakterystyczne wgniecenia samochodu dokładnie na tej wysokości.

"Pojazd był na tyle zniszczony, że nie było konieczności użycia narzędzi hydraulicznych, aby wydostać poszkodowanych" przyznaje w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" asp. Piotr Myrda, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach.

Zdewastowany Fiat Panda Foto: Policja.pl
Zdewastowany Fiat Panda

Czytaj: Pani Kinga pyta o tajemniczą kontrolkę w swoim aucie. "Google nie wie"

Śląscy policjanci apelują o rozwagę na drodze. "Przestrzegamy przed zbyt szybką jazdą zarówno w terenie zabudowanym, jak i poza nim. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego" dodają stróże prawa.

Śmiertelne wypadki drogowe w Polsce — statystyka

Jak wynika z policyjnych statystyk, w Polsce w 2022 r. doszło do ponad 21 tys. wypadków i prawie 363 tys. kolizji drogowych. W ich efekcie ponad 1,8 tys. osób zginęło, a prawie 25 tys. zostało rannych w różnym stopniu.

Zerknij: W weekend tankowałem już po 6 zł za litr. To najtaniej w całej UE

Wykres śmiertelnych ofiar wypadków Foto: "Wypadki drogowe w Polsce w 2022 r." / Policja.pl
Wykres śmiertelnych ofiar wypadków

Źródło: policja.pl, "Gazeta Wyborcza"