Fiat Tipo mocno poprawił statystyki włoskiego koncernu na polskim rynku. To zdecydowanie najlepiej sprzedający się model Fiata nad Wisłą. Jego popularność nadal nie słabnie – wśród klientów indywidualnych w styczniu Tipo znalazło się na trzecim miejscu w rankingu sprzedaży z 626 sprzedanymi egzemplarzami. Fiat mimo dobrych wyników, walczy o jeszcze lepszą sprzedaż. W tym celu producent poszerza gamę o cztery nowe wersje wyposażenia: Street, Mirror, S-Design i Sport.

Fiat Tipo Street

Wersja Street ma przyciągnąć do salonów Fiata młodszych klientów, którzy szukają nowego auta w rozsądnej cenie. Pojawią się tu nowe, aluminiowe 16-calowe obręcze kół ze stopów lekkich w czarnym, błyszczącym kolorze, przyciemniane tylne szyby, ciemne, kontrastowe elementy wykończeniowe, jak: obudowy lusterek zewnętrznych, osłona chłodnicy oraz zewnętrzne i wewnętrzne klamki drzwi.

Fiat Tipo Mirror

To wersja dla rodzin. W standardzie oferuje system Uconnect 7" HD LIVE z wyświetlaczem dotykowym, który może zostać zintegrowany z system Apple CarPlay lub Android Auto. Tipo Mirror debiutuje w nowym niebieskim kolorze Venezia, z chromowanymi detalami, jak: klamki zewnętrzne drzwi, obramowania okien, dolny profil osłony chłodnicy, ramki świateł przeciwmgielnych oraz obudowy lusterek. Auto będzie standardowo wyposażone w 16-calowe obręcze z metali lekkich.

Fiat Tipo S-Design i Sport

W ofercie pojawi się także nowa wersja S-Design i Sport – ta ostatnia przygotowana została we współpracy z marką Mopar. Wersja Sport jest dostępna wyłącznie w nadwoziu hatchback. Pojawi się tu szeroki grill z czarnym błyszczącym wykończeniem oraz opcjonalne reflektory Bi-Xenonowe. Czarne błyszczące elementy kolorystyczne pojawiają się także na wlotach powietrza i obudowie lusterek bocznych. Wersja Sport będzie wyposażona w 18" obręcze kół ze stopów lekkich, a wnętrze zyska sportowe detale i czarną podsufitkę oraz fotele ze skórzano-materiałową tapicerką. Nowy jest także kolor Rosso Passione, który będzie łączony z czarnym dachem.

Fiat Tipo - nowe silniki

Nowe wersje Tipo Sport i S-Design będzie można zamówić z nowymi silnikami: benzynowym 1.4 o mocy 95 KM lub dieslem 1.3 Multijet o tej samej mocy. W ofercie pozostaną także: 1.4 T-Jet o mocy 120 KM i 1.6 Multijet o mocy 120 KM, ta ostatnia współpracuje z automatyczną skrzynią biegów DCT. Obie wersje mają w standardzie system Uconnect 7" HD LIVE z dotykowym wyświetlaczem z integracją systemu Apple CarPlay lub Android Auto.

Nowe wersje Fiata Tipo S-Design i Sport będą dostępne w Polsce od połowy marca 2019, ale zamówienia można składać już od 20 lutego.