Na instagramowym profilu "autobusiarz warszawski" regularnie pojawiają się nagrania z przejazdów stołeczną komunikacją miejską, m.in. autobusami i tramwajami. Jednak uwagę internautów przykuł krótki filmik, który pokazuje, jak otwierają i zamykają się drzwi w autobusie popularnej polskiej firmy Solaris. Nagranie opisane jako "praca drzwi w Solarisie Urbino" do tej pory polubiło prawie 23 tys. użytkowników.

Trwające kilka sekund nagranie pokazuje pasażerkę, która podchodzi do zamkniętych drzwi autobusu. Po chwili te się roztwierają, a kobieta wchodzi do środka, aby zająć miejsce w pojeździe.

"Majestatyczne, napełniające pokorą, a zarazem skromne"

Nagranie stało się wiralem. Zebrało wiele humorystycznych komentarzy. "Drzwi działają wyśmienicie. Mogę prosić o numer linii, bo bardzo mnie zaciekawił materiał", "To są bardzo ciekawe drzwi, a jeszcze jak się otwierają i zamykają", czy też "Majestatyczne, napełniające pokorą, a zarazem skromne" to tylko kilka z wielu komentarzy pod nagraniem.

Co to za model autobusów Solaris Urbino — wyjaśniamy

Autobusy Solaris Urbino to pojazdy produkowany przez przedsiębiorstwo Solaris Bus & Coach S.A. Samochody te w zależności od modelu są wyposażone w silniki napędzane gazem, hybrydowo, elektrycznie oraz ropą. Autobusy te mają 18 m długości, ponad 2,5 m szerokości. Mieszczą maksymalnie 173 pasażerów, w tym 53 na miejscach siedzących.

Źródło: Instagram