Ford zapowiada prawdziwą ofensywę zelektryfikowanych modeli. W 2020 roku na polskim rynku pojawi się sporo hybrydowych modeli nie tylko w gamie aut osobowych. Elektryfikacja obejmuje również dział samochodów dostawczych. W ciągu kolejnych dwóch lat liczba modeli na prąd (lub w wersji hybrydowej) sięgnie aż 16 różnych produktów.

„Trzy warianty napędu hybrydowego w zupełnie nowych modelach, napęd hybrydowy w dostępnych obecnie rynkowych bestsellerach oraz napęd elektryczny w samochodach osobowych i użytkowych jasno pokazują nasze ukierunkowanie na bieżące trendy” – zapowiedział Bogusław Głód, dyrektor zarządzający Ford Polska.

Przyszłoroczną gamę stanowią nie tylko hybrydowe odmiany Fiesty i Focusa (oba z litrowym silnikiem EcoBoost i instalacją 48V), ale także oczekiwane nowości, czyli Puma, Kuga oraz Explorer. Wśród nich szczególnie wyróżniać się będzie Kuga oferowana aż z trzema różnymi napędami hybrydowymi. Kuga pojawi się bowiem jako tzw. miękka hybryda EcoBlue Hybrid, wersja plug-in oraz tradycyjna odmiana hybrydowa z benzynowym silnikiem 2,5 l pod maską.

Elektryfikacja Forda obejmuje też modele dostawcze. Dotyczy wszystkich odmian Transita i Tourneo.