Wybierz samochód

Ford Kuga

Ford Kuga

Ford Kuga to kompaktowy SUV produkowany przez koncern Forda. I generacja tego modelu weszła do produkcji w 2008 roku i był on następcą mało popularnego w Europie modelu Maverick.

Samochód wyraźnie różnił się stylistyką od poprzednika i został zaprojektowany zgodnie z obowiązującą ówcześnie zasadą Kinetic Design. Kuga bezproblemowo przewiezie 5 osób i zapewni im odpowiednią ilość miejsca, a bagażnik pomieści 410 litrów, lub 1405 w przypadku złożenia tylnej kanapy.

Pod maską można było znaleźć benzyniaka z turbo o pojemności 2,5 litra i mocy 200 KM lub 2-litrowego diesla o mocy 140 lub 160 KM. W każdym wypadku, auto miało zadowalającą dynamikę. Motory mogły współpracować z 6-stopniową skrzynią manualną, 5- lub 6-biegową przekładnią automatyczną bądź z dwusprzęgłową skrzynią PowerShift. Moment obrotowy był przekazywany na przednie koła lub na obie osie (tylko w przypadku diesla).

W 2010 roku auto przeszło facelifting. 3 lata później do produkcji weszła II generacja modelu. Kuga dzieli płytę podłogową z Focusem 3. generacji. Został on zaprojektowany zgodnie z nowym hasłem Forda „OneFord” co oznacza że modele mają być autami światowymi. Wewnątrz wciąż można znaleźć dużo miejsca dla pasażerów, a pojemność bagażnika wzrosła o 96 litrów w stosunku do I generacji.

Pod maską znalazł się jeden silnik benzynowy i jeden wysokoprężny- w pierwszym przypadku jest to 3-cylindrowa jednostka EcoBoost o pojemności 1,5 litra i mocy 150 lub 182 KM. W drugim przypadku mamy do czynienia z 2-litrowym dieslem o mocy 150 lub 180 KM. Auto może mieć napęd na przednią oś (słabszy diesel i słabsza benzyna) lub na wszystkie koła (oba diesle lub mocniejszy benzyniak). Z silnikami może współpracować jedna z 3 przekładni – 6-biegowa manualna lub automatyczna, bądź dwusprzęgłowa skrzynia PowerShift.

W 2016 roku Kuga przeszła facelifting, który przyniósł jej nowy przód oraz lekko zmodyfikowane wnętrze. Gama silnikowa została wzbogacona o nowy silnik diesla TDCi o pojemności 1,5 litra i mocy 120 KM.

Ford Kuga - generacje

Ford Kuga - powiązane artykuły

Pokaż więcej