GMC Acadia to nowy crossover zbudowany według potrzeb amerykańskich klientów. Auto może się pochwalić dynamiczną sylwetką, chociaż rozmiarami nie odbiega od konkurentów. Samochód wyposażono w wiele ulubionych elementów – tylne światła LED, chromowane klamki w drzwiach czy masywny grill. Na podwoziu z niezależnym zawieszeniem przednich i tylnych kół i z napędem 4x4, GMC zbudowało samochód, który charakteryzuje się przestronnym wnętrzem, mieszczącym aż 8 pasażerów.

Drugi rząd siedzeń złożony z dwóch niezależnie przesuwanych i składanych części rozdzielonych w stosunku 40:60 (dla trzech pasażerów) lub dwóch oddzielnych foteli, uzupełnia trzeci rząd również rozdzielony w stosunku 40:60. Po złożeniu drugiego i trzeciego rzędu siedzeń uzyskujemy ogromną przestrzeń ładunkową o pojemności 3313 l i równej powierzchni. Wyposażenie zaspokoi nawet najwybredniejszego klienta, nie brakuje tu 3-strefowej klimatyzacji automatycznej, systemu kontroli odstępu, multimedialnego systemu DVD, nawigacji czy head-up display‘a lub panoramicznego dachu.

Pasywne bezpieczeństwo zapewnia sześć seryjnie dostarczanych airbagów (przednie, boczne i kurtyny) czy elektroniczny system stabilizacji toru jazdy. Jednostką napędową Acadii jest 6-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności 3,6 l ze zmiennymi fazami rozrządu zblokowany z 6-stopniową automatyczną skrzynią biegów. Dokładne dane nie zostały podane.