Supersamochód Hondy (oferowany także pod marką Acura) będzie powstawał w amerykańskiej fabryce w Marysville, Ohio. Performance Manufacturing Centre jest nowo uruchomionym i zarazem jedynym na świecie zakładem, w którym odbywać się będzie produkcja nowego modelu NSX.

Silnik montowany jest ręcznie w pobliskim fabryce Hondy w miasteczku Anna, w stanie Ohio. To benzynowa jednostka V6 o pojemności 3,5 litra z podwójnym turbodoładowaniem, wchodząca w skład zespołu napędowego Sport-Hybrid SH-AWD. Dwusprzęgłowa, dziewięciobiegowa przekładnię DCT jest połączoną z silnikiem elektrycznym, który przekazuje moment obrotowy bezpośrednio na przednie półosie, celem uniknięcia strat mocy i uzyskania natychmiastowej reakcji tylnych kół. Przednią oś napędzają dwa kolejne silniki elektryczne. Łączna moc systemu hybrydowego wynosi 573 KM.

Pierwsze samochody trafią do klientów w Europie jesienią 2016 roku. Zamówienia będzie można składać od kwietnia. Polski cennik nie jest jeszcze znany. W Niemczech nowa Honda NSX kosztuje od 180 tys. euro.