Mercedes rozpoczął cykl szkoleń EQ Tour – podczas nich klienci, którzy zamówili elektrycznego Mercedesa-EQ lub którąś z wersji hybrydowych, będą mogli poznać tajniki jazdy takimi modelami.

Uczestnicy testu przejadą się siedmioma modelami Mercedesa-EQ i hybrydami typu plug-in z rodziny EQ Power. Do dyspozycji kursantów zostaną oddane m.in. następujące pojazdy: EQA 250, EQC 400 4MATIC i EQV 300, a także klasa A 250 e, CLA 250 e oraz GLE 350 de.

Poza aspektem ekologicznym hybrydy plug-in i samochody elektryczne mają wiele zalet użytkowych, o których trudno przekonać się w trakcie zwykłej jazdy próbnej. Stąd pomysł na ogólnopolską inicjatywę, której celem jest przybliżenie kierowcom zagadnień dotyczących elektromobilności.

Instruktorzy pokażą, jakie tryby jazdy można wykorzystać w zależności od potrzeb i sytuacji na drodze, jak efektywnie korzystać z rekuperacji, a ponadto będzie można przekonać się, jaki rodzaj auta pasuje nam najbardziej.

Szkolenia obejmują część teoretyczną, podczas której klienci mogą uzyskać od instruktorów informacje dotyczące codziennej eksploatacji zelektryfikowanych pojazdów, sprawdzić, jak taki samochód ładować oraz dowiedzieć się więcej na temat np. montażu ładowarki.

Mercedes – EQ Tour przybliża elektromobilność

"Cykl szkoleń EQ Tour pozwala przybliżyć klientom ułatwienia oferowane przez markę. Ułatwienia te, nie tylko w ujęciu produktowym, lecz także w zakresie ofert całego ekosystemu, czynią elektromobilność w wydaniu aut hybrydowych oraz w pełni elektrycznych przyjazną i łatwą w użytkowaniu już dziś" – powiedziała Urszula Reichman, dyrektor produktu i marketingu samochodów osobowych Mercedes-Benz Polska.

Szkolenia EQ Tour odbywające się za każdym razem u innego dealera Mercedesa to okazja, by bliżej poznać realia użytkowania pojazdu z napędem hybrydowym plug-in lub w pełni elektrycznym.

Szkolenia są organizowane z zachowaniem procedur, mających na celu ochronę przed zakażeniem koronawirusem. Samochody są dezynfekowane po każdej jeździe, a sale wykładowe zaaranżowano z uwzględnieniem zasad dystansu społecznego.