Hyundai i30 Fastback wyróżnia się szerokim słupkiem C i tylną klapą zakończoną zintegrowanym spojlerem. Przedstawiciele koreańskiego producenta nazywają i30 Fastback pięciodrzwiowym coupe.

Należy przyznać, że auto prezentuje się elegancko. Kolejnymi zmianami są niżej poprowadzona linia dachu (o 25 mm) oraz nowe wzory obręczy kół w rozmiarze 17 lub 18 cali.. Fastback otrzymał również zmodyfikowane zawieszenie. Zostało ono obniżone o 5 mm i usztywnione o 15 proc. w porównaniu do układu stosowanego w pozostałych wersjach modelowych. W sumie nowy wariant jest o 30 mm niższy oraz o 115 mm dłuższy od hatchbacka, więc ma bardziej przysadzistą sylwetkę.

Odmiana Fastback będzie dostępna z tymi samym silnikami, co pozostałe wersje modelu i30, z wyjątkiem bazowego 1.4 MPI. Do wyboru będą dwie jednostki benzynowe z turbodoładowaniem: trzycylindrowa 1.0 T-GDI o mocy 120 KM oraz czterocylindrowa 1.4 T-GDI generująca 140 KM. Nie zabraknie również turbodiesla 1.6 CRDi, oferowanego w dwóch poziomach mocy: 110 i 136 KM. Silnik wysokoprężny i mocniejszy benzyniak będą dostępne również z dwusprzęgłową skrzynią biegów 7DCT, podczas gdy motor 1.0 - wyłącznie z ręczną przekładnią.

Hyundai i30 Fastback trafi do sprzedaży na początku 2018 roku.