• Import i rejestracje używanych samochodów sprowadzanych z zagranicy rośnie, ale wciąż daleko mu do rekordu
  • W latach 2015-2020 w każdym miesiącu sprowadzano do Polski o ok. 20 tys. więcej "używek" niż obecnie
  • Według Samaru do końca roku w Polsce zostanie zarejestrowanych 700-720 tys. samochodów używanych sprowadzonych z zagranicy. Będą to samochody w dużym stopniu zużyte

Według danych Samaru lipiec jest trzecim z rzędu miesiącem, w którym import używanych samochodów z zagranicy trzyma się na poziomie 66,5-67,5 tys. sztuk.

W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy tego roku import używanych samochodów osobowych i dostawczych wyniósł 452 tys. 879 sztuki, o 2,8 proc. mniej niż rok wcześniej. Wśród tych pojazdów zdecydowaną większość stanowią samochody osobowe – to 414 tys. 92 auta.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Wiek sprowadzanych samochodów nie rośnie już tak drastycznie jak w przeszłości, ale może szokować – to już średnio ponad 13 lat (dokładnie 13,09). W przypadku samochodów z silnikami benzynowymi wiek ten zbliża się do 14 lat – to obecnie średnio 13,93 r.

Wśród najpopularniejszych marek na czele jest Volkswagen, zaś najpopularniejszym modelem jest Audi A4. Na drugim miejscu są (praktycznie na tym samym poziomie) Volkswagen Golf i Opel Astra.