W czwartek 23 czerwca 2022 r. inspektorzy z Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali na drodze nr 92 kierowcę auta osobowego, który na lawecie holował inny samochód. Powodem zatrzymania był brak wniesionej opłaty e-TOLL za przejazd płatnym odcinkiem drogi. Jakby tego było mało, zespół pojazdów w ogóle nie był zarejestrowany w systemie e-TOLL.

Podczas kontroli okazało się, że w aucie osobowym z przodu i z tyłu były dwie różne tablice rejestracyjne, które na dodatek pochodziły od zupełnie innych pojazdów. Ponadto inspektorzy ITD stwierdzili, że osobówka nie miała ważnego ubezpieczenia OC oraz ważnego badania technicznego. W związku z wykrytymi wykroczeniami ITD wezwała na miejsce policję, która po przybyciu ustaliła, że żaden z zatrzymanych pojazdów nie widnieje w bazie jako skradziony. Policjanci nie mieli również uwag w stosunku do kierującego.

Ze względu na popełnione wykroczenia inspektorzy ITD zatrzymali dowód rejestracyjny holującego auta osobowego i zgłosili sprawę do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Z kolei zespół pojazdów został skierowany na parking strzeżony, a kierowca ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. zł. Oprócz tego ITD wszczęła postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary w wysokości 1,5 tys. zł za przejazd płatnym odcinkiem drogi bez zarejestrowania zespołu pojazdów w systemie e-TOLL.