Kontrola odbyła się 14 listopada br. na jednej z lokalnych dróg w miejscowości Niezgoda. Kontroli poddane było sześć ciężarówek, które wiozły piach i kruszywo. Obecność Żandarmerii Wojskowej nie jest tu przypadkowa, gdyż ładunek wieziony był do pobliskiej jednostki wojskowej w Powidzu. Każdy z pojazdów należał do prywatnych przedsiębiorców. Inspektorzy w trakcie kontroli odkryli, że wszystkie wywrotki mają problemy ze stanem technicznym.

ITD zatrzymało dowody rejestracyjne

W trakcie kontroli inspektorzy znaleźli w pojazdach szereg problemów w tym naruszone lub zużyte ogumienie, problemy ze szczelnością z układów pneumatycznych, czy uszkodzone lusterka. Dodatkowo w jednej z ciężarówek znajdował się tachograf, który od miesiąca nie miał ważnej legalizacji.

Sześć wywrotek z zakazem dalszej jazdy Foto: GITD
Sześć wywrotek z zakazem dalszej jazdy

Każdemu z zatrzymanych kierowców funkcjonariusze przyznali mandat w wysokości 200 zł oraz zakazano im dalszej jazdy do czasu naprawienia usterek. Wobec jednego z przewodników wszczęte zostanie także postępowanie administracyjne za brak ważnego okresowego badania tachografu.