Najpierw pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 spowodowała zawirowania na rynku motoryzacyjnym, a późniejsza inwazja Rosji na Ukrainę wywołała wręcz trzęsienie ziemi, w wyniku czego ceny już nie tylko nowych, lecz także używanych aut poszły w górę. I patrząc na ogólny rozwój sytuacji, taniej nie będzie, a przynajmniej nie w najbliższym czasie. Jeśli więc przymierzacie się do zakupu używanych czterech kółek, nie zwlekajcie, ale... też nie dajcie się zwariować. Z dystansem, chłodną głową i rozwagą podchodźcie zarówno do wyboru auta, jak i do kontroli stanu technicznego, bo duży popyt zawsze stymuluje nieuczciwych handlarzy do działania. Jak nie dać się oszukać? Którymi autami warto się interesować i jakie silniki są szczególnie warte uwagi?

Na te i wiele innych pytań odpowie nasz katalog. Podobnie jak w ubiegłych latach, auta podzieliliśmy na pięć przedziałów cenowych, ale w tym roku nieco je rozszerzyliśmy. Powód? Wspomniany wzrost cen. Prezentujemy więc najlepsze samochody do 10, 10-20, 20-30, 30-50 i 50-70 tys. zł. W sumie 150 aut, którymi warto się zainteresować. Oprócz opisów modeli są też praktyczne porady, pomocne w wyborze i ocenie stanu technicznego. Prezentujemy test opon zimowych w rozmiarze 205/55 R 16 oraz ranking, w którym wyłoniliśmy "Mistrza Wartości 2022". Oceniliśmy ponad 20 popularnych hybryd typu plug-in i pokazujemy krok po kroku, jak powinien wyglądać profesjonalny remont silnika.

Auto Świat Katalog 2022 w sprzedaży jest od 28 września 2022 r. Można go kupić w dobrych sieciach sprzedaży prasy na terenie całego kraju lub zamówić przez Internet na stronie: www.literia.pl

Katalog Używane 2022 Foto: auto świat / Auto Świat
Katalog Używane 2022