Niewiele osób wie, że Kia zajmuje się również produkcją pojazdów wojskowych. W 2020 r. koncern zapowiedział nową strategię rozwoju w tej dziedzinie. Jej elementem jest prezentowany pojazd na największej międzynarodowej wystawie przemysłu zbrojeniowego na Bliskim Wschodzie i w Afryce – w regionie postrzeganym jako kluczowy rynek dla pojazdów wojskowych.

Na kolejne zamówienia ma przełożyć się nowy projekt lekkiego samochodu ciężarowego. Koncepcyjny Light Tactical Cargo Truck został opracowany przez Kię w ścisłej współpracy z południowokoreańską administracją rządową. Modułowe podwozie pozwala oferować dwa warianty pojazdu(standardowy i z przedłużonym rozstawem osi), a także odmiany opancerzone i nieopancerzone, samochody do celów dowództwa taktycznego i rozpoznania terenu, pojazdy uzbrojone i wiele innych.

Samochód nieopancerzony z długim rozstawem osi może być wyposażony w zabudowę, którą można dostosować do różnych potrzeb, takich jak skrzynia ładunkowa, mobilny warsztat czy centrum łączności. Pojazd może przewieźć dziesięciu w pełni uzbrojonych żołnierzy oraz do trzech ton ładunku.

Kia Light Tactical Cargo Truck jest napędzany 225-konnym silnikiem wysokoprężnym, który spełnia normę Euro 5. Napęd jest przenoszony na cztery koła za pośrednictwem ośmiobiegowej przekładni automatycznej. Ciężarówka jest wyposażona w niezależne zawieszenie, klimatyzację, mechanizm różnicowy o ograniczonym tarciu, opony typu run-flat oraz w elektromagnetyczny system zakłócający namierzanie.