Sprawa nieodpowiedzialnego kierowcy mogłaby nie wyjść na jaw, gdyby nie jadący za nim inny uczestnik ruchu, który całe zajście nagrał swoją kamerką samochodową. Policjanci fragment wideo otrzymali na skrzynkę kontaktową "Stop agresji drogowej".

Na opublikowanym przez stróżów prawa nagraniu widać, jak srebrne BMW wyprzedza autora wideo tuż przed przejściem dla pieszych, przekraczając przy okazji podwójną ciągłą linię. Przepisy jednoznacznie zakazują tego typu praktyk. Wyprzedzając tuż przed przejściem, kierowca nie ma pewności, czy z jego prawej strony na pasy nie wchodzi pieszy. Widoczność ogranicza mu wyprzedzany pojazd.

"Policjanci z Komisariatu Policji w Wojkowicach ustalili, że za kierownicą BMW siedział 26-letni mieszkaniec Sosnowca. Mundurowi skierowali do sądu wniosek o ukaranie mężczyzny. Oprócz 20 punktów grozi mu nawet 30 tys. zł grzywny" relacjonują policjanci.

DW 913 — co to za trasa?

DW 913 to najkrótsza droga łącząca południową część powiatu będzińskiego z lotniskiem w katowickich Pyrzowicach oraz DK 78. Stanowi jednocześnie trasę alternatywną dla drogi S1.

DW 913 została w 2021 r. wyremontowana Foto: Samorząd Województwa Śląskiego
DW 913 została w 2021 r. wyremontowana