Do sytuacji doszło kilka minut po godz. 6 w miejscowości Zofiówka. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, ujrzeli przewróconego busa pasażerskiego marki Iveco. Z relacji kierowcy wynika, że do sytuacji doprowadził inny pojazd, który częściowo zjechał na przeciwległy pas i otarł się o jadącego z naprzeciwka busa relacji Łęczna — Lublin. W wyniku tej sytuacji Iveco wjechało do rowu i przewróciło się, natomiast kierowca TIR-a uciekł.

Busem podróżowało łącznie 13 osób, z czego osiem zostało rannych. Zostali oni przewiezieni do szpitali w Łęcznej, Lublinie i Lubartowie. 48-letni kierowca busa był trzeźwy.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz poszukują kierowcy, który odjechał, nie udzielając pomocy. Funkcjonariusze apelują o pomoc świadków zdarzenia i osoby, które posiadają informacje na temat kierującego TIR-em. Kierowcy, które przed godziną 6 jechali z Łęcznej w stronę Lublina i posiadają kamery, które mogły nagrać zdarzenie i samochód ciężarowy, proszeni są o zgłaszanie się do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.