Wąskie uliczki dwukierunkowe to czasem nie lada problem dla kierowców. Czasem miejsca jest tak mało, że nie ma możliwości, aby dwa auta mogły się minąć. Przekonali się o tym kierowcy z Ukrainy, którzy spotkali się na jednej z takich tras. W niektórych przypadkach o pierwszeństwie przejazdu decydują znaki drogowe, ale nie zawsze tak jest, a przepisy nie regulują tej kwestii. Podobnie jest w Polsce.

Zagrali w kamień, nożyce, papier w wąskiej uliczce

W sytuacji, kiedy jednak przy takiej drodze nie ma żadnych znaków, można przyjąć, że pierwszeństwa powinien ustąpić kierowca, który przejechał mniejszy dystans na danej ulicy. Trudno powiedzieć, ile trasy przejechali kierowcy na jednej z ulic Kijowa, ale uznali, że muszą wysiąść z aut i ustalić, kto powinien przejechać pierwszy.

Chociaż mogłoby się wydawać, że taka sytuacja może wywołać konflikt na drodze, to nic bardziej mylnego. Panowie kulturalnie i w nieco zaskakujący sposób doszli do porozumienia.

— napisał autor nagrania.

Na nagraniu widać, jak kierowcy wysiedli z aut i zagrali w popularną grę papier, kamień, nożyce. Przegrany wycofał się z drogi i umożliwił przejazd zwycięzcy.

Pod nagraniem znalazło się sporo komentarzy internautów, którzy są pozytywnie zaskoczeni zachowaniem mężczyzn. Jak też przyznali, raczej rzadkością jest takie pokojowe zachowanie kierowców na drogach.