Zakup używanego samochodu może wiązać się z ryzykiem i niespodziankami, ale rzadko z takimi, jakie spotkały mieszkańca miasta Laredo w południowym Teksasie. Jak donosi portal Houston Chronicle, mężczyzna niedługo po tym jak kupił używany samochód na aukcji, odkrył w ukrytym schowku... 17 paczek z kokainą.

Zaniepokojony swoim odkryciem natychmiast skontaktował się z biurem szeryfa hrabstwa Webb. Funkcjonariusze przybyli na oględziny pojazdu wraz z oddziałem psów wyszkolonych do tropienia narkotyków, które znalazły... drugi ukryty schowek i kolejne 17 paczek z kokainą.

Portal nie podaje jaki to był samochód, ale musiał być duży (wiadomo, Ameryka), skoro poprzedniemu użytkownikowi udało się w nim wygospodarować ukrytą przestrzeń na łącznie aż 34 kilogramy kokainy. Biuro szeryfa hrabstwa Webb szacuje wartość znalezionych w samochodzie narkotyków na ok. 850 tys. dolarów. Szeryf Martin Cuellar pogratulował mężczyźnie, który zgłosił sprawę, wzorowej postawy obywatelskiej i jednocześnie zachęcił, by podobne przypadki zawsze zgłaszać policji. Jak zaznaczył – można liczyć na nagrodę. Czy właściciel pojazdu ją otrzymał, czy też wszczęto przeciwko niemu dochodzenie – tego niestety nie wiemy.

A jakie „fanty” po poprzednich właścicielach wam udało się znaleźć w waszych samochodach?