Przyznam, że niejedno motoryzacyjne dziwactwo już widziałem, ale jak się okazuje nadal jestem w stanie łapać się za głowę, widząc nowe pomysły domorosłych tunerów. Tu nadal prym wiodą kierowcy ze Wschodu – ich pokłady kreatywności wydają się wręcz niewyczerpalne, bo jak inaczej podsumować pomysł Rosjanina, którego Ładę zamieszczono na serwisie reddit?

Nagranie zaczyna się niepozornie, od zaparkowanej Łady 2160, którą kilkanaście lat temu można było jeszcze czasami spotkać na polskich drogach jako spuściznę po epoce PRL-u i "braterskiej" wymiany między Polską a Związkiem Radzieckim.

Jednak chwilę później przekonujemy się, że nie jest to zwyczajny sedan. Jego właściciel wpadł na nietuzinkowy pomysł przerobienia go na... mobilny miotacz ognia. Okazuje się, że samochód strzela dwoma kilkunastometrowymi słupami ognia z dysz zamontowanych w miejscu reflektorów. Trzeba przyznać, że wygląda to imponująco.

Być może domorosły wynalazca jest fanem serii filmów o Batmanie, ale znając realia panujące na rosyjskich drogach, kto wie, czy jednak nie zamierza używać swojego wynalazku np. zamiast klaksonu?