Nowy silnik odświeżonego Discovery 4 ustanawia standardy w zakresie mocy, kultury pracy, niskiego spalania i emisji CO2. Wyróżniony silnik - LR-TDV6 3.0 l z dwiema sekwencyjnymi turbosprężarkami - to jeden z najnowocześniejszych silników Diesla na świecie. Motor generujący moc  245 KM i 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego, charakteryzuje się średnim spalaniem na poziomie 9,3 l/100 km i jest pierwszym silnik Diesla w układzie V, w którym zastosowano tego rodzaju turbodoładowanie. Takie rozwiązanie zdecydowanie poprawia kulturę pracy jednostki i znacząco wpływa na wzrost mocy i momentu obrotowego.

- Cieszymy się z dowodów uznania dla nowego Land Rovera Discovery od przedstawicieli najbardziej opiniotwórczych światowych mediów. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych inżynierów, którzy stale pracują nad udoskonalaniem jednostek napędowych Land Roverów. Poprzednia generacja - Discovery 3 - zdobyła ponad 100 międzynarodowych nagród. Oznacza to, że dotychczas najlepszy samochód 4x4 stał się jeszcze lepszy - powiedział Przemysław Szafrański, Brand Manager Land Rover Poland.

Land Rover Discovery 4 to także nowoczesny design, który najłatwiej dostrzec w zmienionych lampach, kratowym grillu i w przeprojektowanym przednim zderzaku o ulepszonej aerodynamice. Samochód charakteryzuje się zarówno luksusowym, jak i bardzo praktycznym wnętrzem. Aż 7 osób może cieszyć się przestrzenią oraz pełnowymiarowymi siedzeniami. Ogromna liczba możliwych konfiguracji rozłożenia foteli pozwala dostosować wnętrze do każdej sytuacji.

Marka Land Rover to brytyjski producent samochodów terenowych przeznaczonych zarówno na rynek cywilny, jak i wojskowy. Pierwsze Land Rovery powstały w roku 1948. Początkowo były wytwarzane przez firmę Rover, a od roku 1975 Land Rover stał się niezależną marką. W 1994 roku markę Land Rover przejął koncern BMW, który w roku 2000 sprzedał go do koncernu Ford Motor Company. W 2008 roku Land Rover stał się własnością indyjskiego koncernu Tata Motors. Obecnie siedziba firmy mieści się w Gaydon, w Wielkiej Brytanii.